A szülinapi tortámból kiugrott egy akciókamera. Én leptem meg magam vele. Természetese az első adandó alkalommal ki kellett próbálni.
Íme az eredmény...
És íme a kis "bűnös", aki mindezt elkövette:
Picurka, de nagy tudású, máris megszerettem, pedig még ki sem próbáltam minden funkcióját.
Újra nyit a blueskocsma. Nagy sikere van az ősblues programunknak, így ezt a hónapot ezzel töltjük be. Itt a melankolikus ősz, egy kicsit jobban összebújósak az emberek.
Ma este Big John Wrencher-re emlékezünk. 1923-ban született, amerikai herflis és bluesénekes volt. Már gyermekkorában érdekelte a ze, autodidakta módon lépett be a blues világába. A negyvenes években vándorzenészként lépett fel, majd elért Chicago-ba ahol megállapodott a Maxwell Street-en. Az ötvenes években Detroit-ba költözött, ahol megalakította saját trióját. 1958-ban autóbaleset következtében elveszítette egyik karját, de ez nem törte meg a karrierjét. A hetvenes években lépett ki a nemzetközi porondra, nagy sikerrel. 1977-ben hirtelen szívroham következtében vesztette el a bluesvilág.
Ma este a következő felvételeket hallhatjuk tőle:
01 - Maxwell Street Alley Blues
02 - Spicial Rider Blues
03. - Back Porch Boogie
04. - No Good Weasel
05. - Goin' Upstairs
06. - Dust My Bed
07. - Root Man Blues
08. - Moonshine Blues
09. - Ha-Ha Baby
10. - Conductor Blues
11. - Rockin' Chair Blues
12. - 12h Street Boogie
13. - Rough Tough Boogie
Újra itt a péntek, nyit a blueskocsma. Múlt héten elkezdtünk valami újat. Átadtuk a hangszóróknak a szerepet és igazi ősbluest játszottunk le, hogy jól kidumálhassák magukat az emberek. Olyan sikere volt a dolognak, hogy ebben a hónapban folytatjuk az elkezdetteket.
Ma esti, "megidézett" vendégünk Big Bill Broonzy. 1893-ban született, a századelő egyik legtermékenyebb bluesénekese, gitárosa, dalszerzője volt. Karrierje a 20-as években kezdődött, amikor afroamerikai hallgatósága volt. A harmincas években kitűnően integrálódott a városi blues zenéhez. Igazi elismertségét az ötvenes években a folk-blues népszerűsítésével szerezte meg magának. Több mint 300 dal lett általa jogvédett. 1958-ban a torokrák végzett vele. Ma este a következő felvételeit hallgathatjuk meg:
01 - I Can't Be Satisfied
02 - Long Tall Mama
03 - Worrying You Off My Mind-Part
04 - Too Too Train Blues
05 - Come Home Early
06 - Hattie Blues
07 - I Want My Hand On It
08 - Made A data With An Angel
09 - Homy Frog
10 - I Believe I'll Go Back Home
11 - Good Time Tonight
12 - Flat Foot Susie With Her Flat
13 - W.P.A. Rag
14.- Going Back To Arkansas
15.- It's a Low Down Dirty Shame
16.- Too Many Drivers
17 - Woodie Woodie
18.- Whiskey & Good Time Blues
19.- Merry Go Round Blues
20.- You've Got To Hit The Right
Péntek van, nyit a blueskocsma. Beköszöntött a szeptember, ilyenkor megváltozik a hozzánk betérők összetétele. Mivel megkezdődnek a felsőbb iskolákban a tanítás, így rengeteg főiskolás tér be hozzánk. Úgy határoztunk, hogy hagyjuk átbeszélni a nyári élményeket és a hangszóróknak adunk lehetőséget, hogy kibontakoztathassák a tudásukat. Elkószálunk a blues gyökereihez a XX.század elejére.
Első élményadónk Bessie Smith.
Bessie 1894-ben született. Hamar elvesztette szüleit ezért nővére nevelte és bátyja tanította énekelni és táncolni. Már kislányként is megmutatkozott tehetsége, különösen sokat fejlődött amikor Ma Rainey bluesénekesnő a szárnyai alá vette. 1918-ban már saját show műsora volt és 1923-ban már megjelent az első lemeze is, amelynek hatalmas sikere volt. Az ezt követő tíz évben közel 160 felvételt készítettek vele. Töretlen sikere a harmincas évekig tartott, ekkor új irányzat kezdett hódítani: a szving. 1937-ben hunyt el autóbalesetben. Sol évvel később Janis Joplin adott pénzt a sírkövére, mertr jeltelen sírban nyugodott.
Ma este a következő felvételeket hallhatjuk tőle:
01 - I'm Down In The Dumps
02 - Take Me For A Buggy Ride
03 - Gimme A Pigfoot
04 - Do Your Duty
05 - Blue Spirit Blues
06 - He's Got Me Goin'
07 - Kitchen Man
08 - You've Got To Give Me Some
09 - I'm Wild At That Thing
10.- Standing In The Rain Blues
11.- I Used To Be Your Sweet Mama
12.- Devil's Gonna Get You
13.- Thinking Blues
14.- Foolish Man Blues
15.- Dyin' By The Hour
16.- A Good Man Is Hard To Find
17.- Lock And Key
18.- Send Me To The Tecric Char
19.- Trombone Cholly
20.- Alexander's Ragtime Band