2021. július 30., péntek

Blueskocsma - Various Artists- Classic Rock - Heavy Blues

 


Itt a hétvége, nyit a blueskocsma. Mivel a hónap utolsó hétvégéje van, a hagyományokhoz híven különböző előadóké a színpad. Ma egy 2009-ben kiadott Heavy Blues válogatéslemezbe fülelhetünk bele.


A következő felvételeket hallhatjuk:

01. Pink Snowflakes - Like Ice Cream
02. Stone Axe - There'd Be Days
03. Buffalo Kings - Buffalo Riders
04. Smash Fashion - Hello Lovely One
05. Planet Gemini - Rise Of The Red God
06. Taliban Airways - By The Dawn's Early Light
07. Dragontears - Borderline
08. Electric 69 - Over And Over
09. The Freezing Fog - Sweet, Sweet Purple
10. Fuzz Manta - Mysterious Thoughts
11. Ironheel - What We Say
12. Nixon Now - I've Been Around
13. The Movements - Underdog
14. White Witch Canyon - Escape Pod
15. Nebula (16) - The Dagger
16. Firebird - Caledonia

Letölthető /download/:

Kedvcsinálók:

Stone Axe - There'd Be Days



Buffalo Kings - Buffalo Riders


Dragontears - Borderline





The Freezing Fog - Sweet, Sweet Purple





Nebula (16) - The Dagger




2021. július 25., vasárnap

Zenei műfajok lexikona - B

 


Folytatjuk zenei barangolásunkat a zemei műfajol labirintusában. Egyij kedvencem, a blues van soron amely igen szerteágazó, úgy hogy elleszünk egy ideig.

B - mint blues

A blues következő alműfaka: az African Blues:

Bár a blues az USA déli államaiban a 19. század végétől fejlődött ki, sok zenei hatással rendelkezik Afrikából.
Az afrikai rabszolgatartó emberek magukkal hozták zenei hagyományaikat, amikor az észak-amerikai gyarmatokra szállították őket. Az afroamerikai zene korai típusai között voltak spirituálisok (vallási dalok, amelyek hangharmóniát használtak) és munkadalmak.
Rabszolgasorba eső emberek énekeltek munkadalt, miközben az ültetvényeket és a vallási szellemeket a templomban dolgozták. Az afrikai ritmusokkal kombinálva ezek a zenei stílusok jelentették a blues alapját. A munka dalait ritmikusan énekeltük időben, a feladat végrehajtásával. Hívást és választ adtak, amelyben egy énekes mondatait követték a többi énekes. Az afrikai zene a fehér európai telepesek népzenéjével kombinálva új stílusokat produkál.
Az afrikai blues népszerű zene műfaja , elsősorban Nyugat-Afrikából származik . A kifejezés utalhat egy feltételezett utazásra is, amelyet a hagyományos afrikai zene tett meg szülőföldjétől az Egyesült Államokig és vissza. Néhány tudós és népzenekutató arra gondolt, hogy a eredete a blues visszavezethető zenei hagyományait Afrikába, megőrzi az afro-amerikaiak alatt és után a rabszolgaság . Annak ellenére, hogy a blues az amerikai népszerű zene kulcsfontosságú eleme, vidéki, afro-amerikai eredete nagyrészt dokumentálatlan, és az afrikai hangszeres hagyományokkal való stilisztikai kapcsolatai kissé gyengék. Az afrikai forrásokra visszavezethető zenei hatás az ültetvényes munkák dalai , hívás-válasz formátumukkal, és különösen a későbbi részvényesek viszonylag szabad formájú mezei hollerei , amelyek úgy tűnik, hogy közvetlenül felelős a blues jellegzetes vokális stílusáért.

Albumokkal, mint az afrikai Blues által Ali Farka Toure érezhető az afrikai és amerikai blues befolyása. Ali Farka Touré mali gitárlegenda halála újfajta spekulációra ösztönözte az afrikai kékek gyökereit. Touré híresen azzal érvelt, hogy a szeretett amerikai műfaj "nem más, mint afrikai", merész állítás. A kérdés kapott széles körű tudományos figyelmet Gerhard Kubik könyve Afrikában és a Blues és Paul Oliver 's Savannah Syncopators: African visszatartások a Blues . 
Híres African Blues előadők:
Ali Farka Toure
Boubacar Traoré
Ramon Goose
Corey Harris
Vieux Farka Toure
Ry Cooder
Taj Mahal
Robert Plant
Rokia Traore
Baaba Maal
Daby Balde
Nuru Kane
Justin Adams

Belefülelők:

Ali Farka Touré & Toumani Diabaté - Debe live at Bozar


Ry Cooder - Maria Elena





Taj Mahal - The Calypsonian




Rokia Traoré - Projet Roots au 104



BAABA MAAL - FATMATA









2021. július 23., péntek

Blueskocsma - Blues Image

 


Itt a hétvége, nyit a blueskocsma. E heti vendégünk a Blues Image.

Blues Image

A The Blues Image- t 1966-ban a floridai Tampában alkotta Mike Pinera énekes és gitáros, Manuel "Manny" Bertematti énekes és dobos, Joe Lala énekes és ütőhangszeres Emilio Garcia billentyűs és Malcolm Jones basszusgitáros. Később összeálltak Frank "Skip" Konte billentyűssel, amikor Emilio Garcia elhagyta az együttest, hogy pilóta legyen. A Blues Image 1968-ban költözött Miamiba, ahol fontos szerepet játszott abban, hogy a promóterek létrehozzák Dél-Florida leginnovatívabb zenei helyszínét, a " Thee Image " -t. A Blues Image a klub házzenekarává vált, amelyben olyan együttesek szerepeltek, mint a Cream, a Grateful Dead, Blood, Sweat and Tears.
A zenekar Los Angelesbe költözött, és az Atco Recordshoz szerződött, 1969 februárjában adták ki saját nevű debütáló albumukat. Második albumuk, az " Open " (1970 április,) a népszerű Ride Captain Ride sláger volt . Kent Henry gitárszólóval és kitöltésekkel, a végén Pinera szólózással, a dalt Pinera és Konte komponálta. Ez a lemez több mint egymillió példányban kelt el, és 1970 augusztusában aranylemezt nyert a RIAA-tól . Ez volt a Blues Image egyetlen slágere , ami a csoda csodáját tette. Pinera 1969 őszén, az " Open " felvétele során elhagyta az együttest, hogy csatlakozzon az Iron Butterfly -hoz
Denny Correll énekes és Kent Henry gitáros váltotta fel őket. A zenekar később felbomlott, miután 1970 májusában kiadták harmadik" Red White & Blues Image " albumukat . A Blues Image különféle tagjai később más rock bandák, a Bertematti részévé váltak új kaktusz zenekarral játszott és vett fel, valamint Iron Butterfly- val turnézott , Chi Coltrane és Bobby Womack Pinera szintén Iron Butterfly-val , New Cactus Band, Ramatam és Alice Cooper Konte csatlakozott a Three Dog Night-hoz , Lala pedig a Crosby, a Stills, a Nash & Young együtteséhez
Lala ütőmunkája is feltűnően megjelenik a Stephen Stills / Chris Hillman vezette Manassas csoportban. Henry 1972-ben történt szétválásuk előtt szólógitározott Steppenwolfnál . Később Correll számos sikeres kortárs keresztény zenei albumot vett fel, segített a CCM kereskedelmi vonzerejének bővítésében, és a finálé során a CCM rádióban több kislemezzel is fellépett . 80-as évek eleje. 2002-ben hunyt el. Gary Dunham, aki szintén a Blues Image utolsó inkarnációjával turnézott, szintén CCM szólóművész lett . Pinera több szólóalbumot adott ki, legutóbb az " In the garden of Eden
Joe Lala tüdőrák szövődményei miatt halt meg 2014. március 18-án, 66 éves korában. A csoport rövid ideig látható a " Ride captain ride " előadásában az 1971-es " Dusty and Sweets McGee " filmben .
Mi a 2005-ben kiadott lemezbe fülelünk bele amely tartalmazza az 1969-es Blues Image és az 1970-es Red White & Blues Image albumukat.

a következő felvételeket hallhatjuk:

01. Take me to the sunrise
02. Leaving my troubles behind
03. Outside was night
04. In front behind you
05. Lay your sweet love on me
06. Do you have somethin' to say
07. Lazy day blues
08. Yesterday could be today
09. Reality does not inspire
10. Rise up
11. Behind every man
12. Gas lamps and clay
13. Take me back
14. It happens all the time
15. Good life
16. It's the truth
17. Let's take a ride
18. Ain't no rules in California

Letölthető /download/:


Kedvcsináló_

Blues Image - Ride Captain Ride




2021. július 18., vasárnap

Zenei műfajok lexikona - B

 


Lezártuk az alterbatív műfajokat. Most egy olyan területre tévedünk, amely szívemnek nagyon kedves és otthonosan mozgok benne.

B - mint blues

A blues első alműfaja az Acoustic blues:

A blues az afro-amerikaiak által használt költői-zenei kifejezési forma, amelyet jellegzetes szöveges, dallamos, harmonikus és formális szerkezet jellemez. A blues az afro-amerikai zene egyik fő formája . Ez a népszerű zene egyik legfontosabb hagyományaés az 1950-es évektől a rock 'n' roll és a rockzene fejlődésével fejlődésének egyik alapjává vált. A jazznek a bluesban is gyökerei vannak, és ennek a zenének a sokféle változatának zenei formamodelljét gyakran használja az improvizáció sablonjaként. A kékek fejlődése szorosan kapcsolódik a mai naphoz az USA-ban élő afro-amerikai kisebbségi lakosság sorsával és életkörülményeivel. Ez a szoros kapcsolat az USA-ban élő afro-amerikai kisebbségi lakosság életkörülményeivel a regionális blues játékstílusok és stílusok szinte kezelhetetlen változatosságához vezetett, mind vokális, mind instrumentális jellegűek.
A blues alapformája zeneileg egy rövid, nyolc, tizenkét vagy tizenhat ütemű harmonikus szekvencián alapszik, amelyeket négy-négy csoporthoz egyesítenek. Alapja az egyszerű harmonikus kadencia, amely az európai gyökerekig nyúlik vissza, a skála első, negyedik és ötödik fokának akkordjaival. A négysávos dallamszerkezet megfelel azoknak a négysávos kifejezéseknek, amelyeket egy dallamvariációs folyamat alapján fejlesztenek ki. Kétsoros szövegverseket rendelnek hozzájuk.

Fejlesztése során egy tizenkét sávos formatípus jelent meg a blues standard formájaként , amelyet gyakran " blues- sémának " vagy " blues-formulának " neveznek . Ez a zenei szerkezet a blues szövegek költői felépítéséből származik, amelynek sajátosságai a blues tartalom sajátosságából fakadnak. Más vokális műfajokkal ellentétben ez nem narratív, hanem reflektív jellegű, nem egy történetre utal mint egy esemény időbeli sorrendjére, hanem inkább egy eseményt állít meg, leír egy helyzetet ( állítást ), amelyre az énekes akkor reflektív módon viszonyul önmagához, megfogalmazta a választ. A blues vers tartalma így oszlik meg ezáltal a tizenkét mértékű standard formában az állítás ismétlésével külön hangsúlyt kap. A blues-vers ezen szerkezetét követi a beállítás , így organikusan a blues zenei formamodellje alakul ki.
Az akusztikus blues gyakran egy szál gitárral vagy bendzsőval előadott bluesforma. Gyakran segítenek olyan kiegészítők, mint a szájharmonila, mosólemez, harmonika, hegedű, különböző ritmuskeltő eszközök (kanalak, csengpk).

Belefülelők:

Robert Johnson- Crossroad


"Sleepy" John Estes - Drop Down Mama



Mississippi Fred McDowell - You gotta move


The Mississippi Sheiks - Sitting On Top Of


Chris Rodrigues and Spoon Lady - Angels in Heaven





 









2021. július 16., péntek

Blueskocsma - Thunderhead

 


Itt a hétvége, nyit a blueskocsma. E heti vendégünk a Thunderhead-

Thunderhead and Johnny Winter

Thunderhead:
A Thunderhead egy kemény blues rock együttes volt, amelyet a 70-es évek elején hoztak létre New Orleans-ban. Egyetlen albumukat, a " Thunderhead " -t az ABC / Dunhill Records választotta ki, és 1975-ben jelent meg.

Bár a zenekar kevés sikerrel járt, az ország egyes részein, fáradhatatlan turnéjuk és népszerűsítésüknek köszönhetően npszerűek voltak.
Az albumot általános közömbösséggel fogadták, és a zenekar tagjai a következő évben szétváltak.
Néhányan a produkciós és mérnöki stúdiókban, valamint a híres gitáros Johnny Winter mellett folytattak a munkát .
Egyébként az album egy másik változatában külön köszönet illeti Johnny Winter "produkciójáért, fellépéséért és inspirációjáért ezen az albumon".
A CD-t kísérő füzet egyik oldalán az olvasható, hogy „ Winter néha  a csoport tagja  volt, a 77-es és 78-as években pedig együtt játszottak és turnéztak.
Pat megjelent Winter " White Hot & Blue " albumán gitározott a " Walkin 'by magam " -on .
Maga Winter kivételével Pat volt az egyetlen gitáros, aki szerepelt egy Winter albumon . "

Ez az album kiváló előrelépés a kemény déli blues rockban,  mint a Point Blank vagy a Hydra .
Az énekhangok csillagok, az előadások gördülékenyek és erőteljesek.
Döbbenet, hogy ezt a zenekart homály fedte, mert a kompozíciók első minőségűek és a produkció egészen kivételes, az album felvételének évét figyelembe véve.
A zenekar merész stílusát fuvolák és kongák díszítik, így a déli rock műfaj teljesen egyedülálló bejegyzései.
Tagok:
Mike Dagger - ének, fuvola, ütőhangszerek
Pat Rush - gitár, slide gitár
Ronnie Dobbs - gitár, 12 húros gitár, ének
Otho T. Ware - basszusgitár, ének
Bobby Torello (más néven Bobby "T" ) - dob

A következő felvételeket hallhatjuk:

01. Busted in Georgia
02. Lay it on the line
03. Got to get away
04. Showdown
05. Hit and run driver
06. Breaux bridge rag
07. Juliette
08. Armed robbery
09. More than I can chew
10. Rock me, roll me
11. Roll up the hill (bonus)
12. Make your own good news (bonus)
13. Apathy (bonus)
14. Stop the madness (bonus)
15. Space saver (bonus)
16. Homa (bonus)

Letölthető /download/:

Kedvcsináló:

Thunderhead - Busted in Georgia




2021. július 11., vasárnap

Zenei műfajok lexikona - A

 


Még mindig alternatívak vagyunk a zenei műfajok közül. Örvendetes, hogy kialakult egy stabil érdeklődő réteg a témában. Én is élvetem.

A - mint alternatív zene

A következő alternatív alműfaj a Shoegaze:

A shoegazing (vagy shoegaze, eredetileg a „dream pop” kifejezés is ugyanarra a műfajra utalt az indie és az alternatív rock zenei alműfaja, amely az 1980-as évek végén jelent meg az Egyesült Királyságban. Hangzásvilágát a hangszerek mögé utasított éneksáv, a torzító és egyéb gitáreffekt-pedálok használata, a feedback, valamint a rendkívül magas hangerő keveréke határozza meg. A „shoegazing” kifejezést a brit zenei szaksajtó találta ki, hogy kifigurázza a neo-psychedelic stílusú együttesek színpadi jelenlétét, mivel azok tagjai a koncertek során közönyös, introspektív, nem konfrontatív helyzetben, fejüket lehajtva egy helyben álltak. Az effektpedálok intenzív használata miatt az előadók gyakran azok állásának leolvasásához lefelé pillantottak a koncertek alatt.

A legtöbb shoegaze-együttes My Bloody Valentine 1988-as Isn’t Anything című bemutatkozó stúdióalbumán és a korai középlemezeiken lefektetett stílussablonból merítkezik. Az 1990-es évek elején a londoni shoegazing színteret és az azokhoz kapcsolódó együtteseket a The Scene That Celebrates Itself („A színtér, mely önmagát ünnepli”) kifejezés alatt fogták egybe. Az 1990-es évek elején a shoegazing előadókat félresöpörte az amerikai grunge mozgalom, illetve az olyan britpop előadók, mint a Suede, melynek hatására a viszonylag ismeretlen együttesek vagy feloszlottak vagy új stílust találtak maguknak. A 2000-es években megújult a stílus iránti érdeklődés a „nu gaze” együttesek körében.

Belefülelők:


My Bloody Valentine - Only Shallow


Slowdive - Alison


Ride - Leave Them All Behind


The Jesus And Mary Chain - Darklands 



Cocteau Twins - Pearly Dewdrops' Drops

















2021. július 9., péntek

Blueskocsma - 60,000,000 Buffalo

 


Itt a hétvége, nyit a blueskocsma. E heti vendégünk a 60,000,000 Buffalo.


60,000,000 Buffalo


60,000,000 Buffalo:

A blues és az electric blies érdekes keveréke az, amit a 60, 000, 000 Buffalo csoport jó albumán hallhatsz, 1972-ben vették fel, és az Atlantic Records kiadó adta ki. A csoport a Stone the Crows keveréke, lazább énekkel, és a Zephyr csoport, Tommy Bolin gitárosával. A legtöbb szám szerzője Judy Roderick, az énekes, Bill Ashford gitárossal. A csoport hangját hallgatva láthatja azt a szenvedélyt, amellyel az énekesnő átadta magát a daloknak, ami tovább növeli a mű hallgatásának örömét. 

Ez a hasonlóság Zephyr-hez már érezhető olyan számokon, mint a Canyoun Persuasion, ami minden bizonnyal jó pillanat az albumon. A Lovely Ladies című filmben Judy Roderick nagyszerű énekesnek bizonyul, míg a hangszeres rész hozzáértéssel látja el a munkát. Az A oldalon még a klasszikus Maid of Constant Sorrow egy gyilkos változata is van, amelyben a csoport hangja következetesebben jelenik meg, és Judy ismét tökéletesen teljesíti a részét. Az American Money Blues, amint a neve is elárulja, blues, húzós, nehéz, remek slide gitár munkával és ismét ihletett énekkel. Elmondható, hogy a csoport és az album zeppeli pillanata. 

Mivel a csoport Coloradoból származik, összehasonlították Judy Roderick énekesnőt a Zephyr énekesével, Candy Givensszel. De mindkettőt hallgatva hírhedt, hogy Judynak a leglágyabb a hangja, a legszebb a hangja, és hogy enyhe blues-elfogultsága további varázsa. A hírek szerint Judy évekkel ezelőtt cukorbetegségben halt meg. Remek énekesnő, szinte teljesen ismeretlen, annak ellenére, hogy a hatvanas években olyan lemezeket vett fel, mint a Columbia és a Vanguard.

Tagok.

Judy Roderick (ének)
Bill Ashford (gitár)
Brent Williamson (basszusgitár)
Don Debacker (gitár)
John Kerns (billentyűzetek és dobok)
Ma ebbe az egyedi hangzású albumba fülelünk bele.

A következő felvételeket hallhatjuk:

01. Royalty Rag/Cocaine Shuffle
02. Canyon Persuasion
03. Lovely Ladies
04. Denver Dame
05. Maid Of Constant Sorrow
06. Shake It And Break It
07. Callin' You Down
08. Country Girl Again
09. American Money Blues
10. Do What I Tell Me To 

Letölthető /download/:

Kedvcsináló:

60,000,000 Buffalo - Lovely Ladies



2021. július 4., vasárnap

Zenei műfajok lexikona - A

 


A statisztikák azt mutatják, hogy egyre több embert érdekel a zenei műfajok közti eligazodásunk. Még alternatívak vagyunk, de kitartás hamarosan továbblépünk.

A - mint alternatív zene

A következő alternatív zenei alműfaj a New Wave:
egy rockzenei műfaj, amely az 1970-es évek végén alakult ki, és az 1980-as évek közepéig élte virágkorát. A punk műfajból alakult ki, megőrizte annak a populáris kultúra elleni elutasítását, és sok más stílusból ihletet merített, mint a rock and roll, ska, reggae, pop, mod, elektronikus zene és funk.
A new wave kifejezést eredetileg Seymour Stein, a Sire Records vezetője alkalmazta. Neki egy jól csengő névre volt szüksége, hogy a piacra vezethesse az újonnan felfedezett, addig csak underground státuszú együtteseit. Mivel a tanácsadói azt mondták neki, hogy a punk csak egy gyorsan elhaló divathullám eredménye, azonkívül ideológiai töltete, anarchizmusa és nyersessége miatt a zeneipar résztvevői üzletileg „nehezen kezelhetőnek” tartották, Stein kitalálta a new wave kifejezést, mert úgy vélte, hogy a zenéjük forradalmisága az 1960-as évek francia filmes új hullámának megfelelő. A filmes új hullám korszak művészei is tömegkultúraellenesek és kísérletezők voltak. A new wave kifejezés így a korai időkben a punk szinonimájának számított.

A new wave úttörői között olyan neveket említhetünk, mint Adam and the Ants, Elvis Costello, a The Pretenders, a The Police vagy a Talking Heads. Megjegyezzük, hogy a new wave egyértelműen a nagy-britanniai zene „világhódításaként” értelmezhető. A legfontosabb előadók mind britek (noha Európa és az USA is kitermelte a saját new wave előadóit, mint például Németországban a német új hullámot, a Neue Deutsche Welle-t.)

Külön figyelmet érdemel a szocialista országok új hulláma. Ezek általában a punk együttesekkel egyetemben szigorúan tiltva voltak, kivétel Jugoszláviában és Lengyelországban. A jugoszláv új hullám is fontosnak tekinthető, hiszen a legtöbb jugoszláv új hullámos zenekar nagy szerepet játszott a később kialakuló magyar punk és new wave létrejöttében.
Magyarországon az akkor uralkodó politikai viszonyok miatt a new wave mozgalom sajátos formája alakult ki. A kultúrpolitika tiltotta a punkot és az új hullámot, ezért a legtöbb együttestől lemezfelvétel híján csak néhány rossz állapotú demó maradt fenn.

Az új hullám elnevezést eleinte összevissza használta a sajtó, néha hagyományosnak tekinthető rockzenét játszó együttesekre is ráhúzták, mint például az Eddára és a Piramisra.

Voltak együttesek, akik lemezkiadási lehetőséghez jutottak, emiatt velük szemben mesterségesen keltett ellenséges hangulatot a közönség és más együttesek körében néhány újságíró (elsősorban S. J. és C. Gy.) azzal, hogy kitalálták és cikkeikben rájuk aggatták az „állami új hullám” bélyeget: KFT, GM49, Fórum, Prognózis stb. Igazából a Fórum inkább skát, a Prognózis rockzenét játszott. A valóságban például a közülük eredetiségével az irányzat meghatározó együttesévé váló KFT-t másokhoz hasonló módon próbálta ellehetetleníteni a kulturális vezetés, élén az egyetlen Lemezgyárral. Az ő sikerük annak volt köszönhető, hogy a megalakulásuk után szinte rögtön részt vettek a Magyar Televízió Tánc- és popdalfesztiválján, ahol Bábu vagy című számuk egyik napról a másikra a legkeresettebb együttessé tette őket. Bár a dal szövege enyhe politikai áthallásokat sejtetett, a népszerűség miatt már nem lehetett velük mit kezdeni. A Lemezgyár szerződést kötött velük, de lemezeiket szándékosan alig terjesztették (erről maga az akkori márkamenedzser nyilatkozott a Magyar Rádiónak), külföldi megjelenéseiket akadályozták, később másfél évre letiltották őket a Magyar Televízióból. Ők hívták meg Magyarországra a német Der Plan, az osztrák Drahdiwaberl és az olasz Bisca együtteseket.

A legfontosabb magyar alternatív zenét játszó új hullámos együttesek közé tartozik a Bizottság, az URH, az Európa Kiadó, a Neurotic, a Kontroll Csoport, a Spions, a VHK, és a Balaton. Létezett néhány kultikus klub, egyetemi klub, ahol viszonylag rendszeresen felléptek az új hullámos együttesek és általában nagy sikerű telt házas koncerteket tartottak. Rövid idő után azonban szó szerint a föld alá kényszerültek, hiszen abszolút nemkívánatosak voltak a magyar zenei színtéren. Zenéjük csak néhány, általában rossz minőségű felvételen maradt meg.

Jellemző azonban a magyar zenei színtérre, hogy a punk és az új hullám – ellentétben például Lengyelországgal vagy Jugoszláviával – mindvégig a periférián maradt, a fiatalok nagy része még az 1980-as évek közepén is a mainstream együttesekért rajongott. Ebben része volt MHV-nak, és valamennyire a „nagy generáció” néhány zenészének is, akik az új hullámmal szembeni ellenérzésüknek hangot is adtak az 1982-es tatai rocktanácskozáson.

Belefülelők: 

The B-52's - Rock Lobster


David Bowie - Ashes to Ashes


Eurythmics, Annie Lennox, Dave Stewart - Sweet Dreams


Talking Heads - Once in a Lifetime


Depeche Mode - People Are People


A magyar New Wave:


Nulladik Változat - Tenger


Európa Kiadó - Tengerpart


The Perfect Name - Száz Év Magány


Holt Költők Társasága - Árnyék


Vertigo - Játszik a szél





















2021. július 2., péntek

Blueskocsma - Leslie's Motel

 

Leslie's Motel

Itt a hétvége, nyit a blueskocsma. E heti vendégünk a Leslie's Motel.


Leslie's Motel


Leslie's Motel:

Újabb Ritkaság! Ezt a zenekart Ron Blumenfeld dobos hozta létre a blues projektből.

Az albumot Jay Petach, a The Oxfords gitárosa készítette. 

Azok számára, akik kedvelik a jó Blues Rockot, imádni fogják ezt a lemezt, mert ez az a hang, amelyet olyan zenekarok, mint a Ten Years After, a The Allman Brothers Band és a The Grateful Dead képviselt.

Tagok.

Bill Tullis (vezető ének, ritmusgitár, tamburina)

Mike Seibold (azólógitár, ének)

Richard Bush (Hammond C3 orgona, Fender Rhodes zongora)

Ray Barrickman (basszusgitár, vokál)

Paul Hoerni (dob)

Roy Blumenfeld (dobok, kongák, kéz ) Taps)

Ma ebbe a különlegességbe fülelünk bele.

A következő felvételeket hallhatjuk:

01. Step Down Baby (3:40)

02. Interlude (0:32)

03. My Sweet Woman (5:45)

04. Blister (7:48)

05. Reason Why (4:19)

06. Windmills (4:28)

07. Latino Motel (Prelude / Interlude / Qualude) (8:52)

08. Movin' Rock & Roll (3:18)

09. Dirty Sheets (Live) (5:30)

Letölthető /download/:

https://data.hu/get/12964945/Leslies_Motel.zip

Kedvcsináló:

Leslie's Motel -  Dirty Sheets